Malý bádateľ

Pokusy pre deti sú vždy niečo, čo im dokáže vyčariť na tvári údiv, zvedavosť, nadšenie, radosť. Sú pre ne niečím výnimočným, niečo čo nerobia každý deň.

Deň 1: Farby, farby, farbičky, majú rady detičky… A práve preto sme sa jedného dňa rozhodli, že budeme experimentovať s farbami. Na internete sme si našli pokusy, ktoré nás zaujali a rozhodli sme sa ich vyskúšať. Deti boli z výsledku nadšené, tak sa rada podelím aj s vami, aby ste sa s farbami pohrali aj vy.

Deň 2: Voda je skutočne fascinujúci živel, o tom niet pochýb. Tieto triky a pokusy s vodou nás o tom zaručene presvedčili ešte viac.

Deň 3: Penový výbuch a ďalšie chemické pokusy. Experimenty vládnu svetu. A v tom detskom svete sú asi na prvom mieste. Deti stále niečo skúšajú – ako, kde, prečo… a pre tých odrastenejších sa otvárajú nové možnosti pokusov aj v kuchyni, respektíve „ingrediencií“ z kuchyne.

Deň 4: Maľovanie s guľôčkami Á LA JACKSON POLLOCK

Deň 5: Existuje veľa rôznych spôsobov, ako vytvoriť sliz. Všetko záleží len na dostupných ingredienciách. Je to jeden z najľahších pokusov, ako si ukázať chemickú reakciu.

 

Už pri prvých úspešných a neuveriteľných pokusoch sme si mysleli, že už nič lepšie nemôže byť. Ale mýlili sme sa. Každým dňom objavujeme stále nové a nové pokusy a experimenty, pri ktorých deti takmer ani nedýchajú.

Project Details

  • Posted on : 24 mar 2022